Kadın ve Erkek Kahve Seçiminde de Farklı Mıdır?

Kadınlar Venüs’ten erkekler Mars’tan deriz ve aralarındaki tatlı mücadele hiç bitmez. Peki kahve tercihlerinde de kadın ve erkek arasında belirgin bir fark var mıdır sizce? Gelin bakalım.

Öncelikle kadınlar ve erkeklerin kahve tüketim oranları üzerine konuşacak olursak erkeklerin kadınlardan daha fazla kahve tükettiğini söyleyebiliriz. Araştırmalara göre erkeklerin %50.8’i kahveyi tercih ederken, kadınlarda bu oran %32.8’e kadar düşüyor. Bu durumda erkekler günde ortalama 2.4 fincan kahve içerken, kadınlar 1.9 fincanda kalıyorlar.

Peki kadınların ve erkeklerin en sevdikleri kahveler sizce hangileridir? Erkeklerin çoğu sade kahve veya espresso tercih ederken, kadınlar da yine sade kahve veya latte içmeyi seviyorlar. Tatlandırıcı veya şeker kullanımında ise erkekler ya şekersiz içiyor veya bildiğimiz toz şeker ile tatlandırmayı seviyorlar. Kadınlar bu konuda daha bilinçli. Kadınlar doğal tatlandırıcıları daha çok tercih ediyorlar.

Erkekler süt kullanmayı tercih etmiyorlar, ancak kadınlar yarım yağlı süt veya tercihen yağsız süt kullanıyorlar.

Peki kim kahvesini nereden temin etmeyi tercih ediyor? Erkekler kahvelerini bağımsız, lokal kahvecilerden alıyorlar, ancak kadınlar büyük zincir kahve dükkânlarından kahve almayı daha çok seviyorlar….

Tabi ki bunlar sadece genelleme. Sonuçta kahve sevgisi kadın-erkek dinlemez…

Kadın ve Erkek Kahve Seçiminde de Farklı Mıdır?

Kadın ve Erkek Kahve Seçiminde de Farklı Mıdır?
0

Editor Rating

Bir Cevap Yazın