Türk kahvesi falında ne nedir?

Türk kahvesi yeryüzünde geleneği, ritüeli en fazla olan kahvedir dersek sanırım yanlış olmaz. İçinde bulunduğu toplum ve kültür ile bu kadar içli-dışlı olan, bir içecekten çok daha fazlasını ifade eden tek kahve Türk kahvesidir.

Türk kahvesi olur da fal olmaz mı? Peki Türk kahvesi falına nasıl bakılır? Semboller ne anlama gelir?

Balık: Eğer Türk kahvesi fincanınızda balık figürü varsa bu kısmetiniz var demektir. Eğer büyük bir balıksa büyük bir kısmet vardır.

Kuş: Fincanınızda kuşa benzeyen bir sembol olması haber alacaksınız demektir. Türk kahvesi içip de haber almayı bekleyen güzel insanlarız biz!

Yol: Fincanınızı ters çevirince akan kahveden uzunlu kısalı çizgiler meydana gelir. Bunlar Türk kahvesi falında yol olarak yorumlanır. Anlayacağınız üzere kısa çizgi kısa mesafeli, uzun çizgi uzun mesafeli bir yolculuğu sembolize eder.

İnsan: Eğer falınızda insana benzeyen bir figür var ise, erkek veya kız oluşuna göre yorumlanır. Karşı cins çıktı ise romantik bir ilişki, hemcins çıktı ise kıskançlık, çekememezlik yorumu yapılır. Türk kahvesi ortalık karıştırıcı bir deneyim de olabilir yani.

Yüreğin kabarmış: Fincanın tam ortasında bir telve öbeği birikmiş ise yüreğin kabarmış derler. Yürek kabarması ne demek bilmiyoruz ama genellikle sıkıntı var olarak anlaşılır. Hepimizin sıkıntısı var, kimin yok ki!

Yine de siz, siz olun Türk kahvesi falı ile iş yapmayın. Ne demişler? “Fala inanma, falsız da kalma”

Türk kahvesi falında ne nedir?

Türk kahvesi falında ne nedir?
0

Editor Rating

Bir Cevap Yazın