Zayıflatan Kahve Olur Mu?

Sabah kalktığımızda içtiğimiz  kahve bizi uykudan uyandırır ve enerji verir. Ancak o bir fincan sabah kahvesinin bizi zayıflatması da mümkün. Nasıl mı?

Her sabah kahvenize 1 çay kaşığı kadar ekleyeceğiniz birkaç malzemeden oluşan basit bir karışım ile kalori yakmanız ve zayıflamanız mümkün. Bu mucize karışım için gereken malzemeler: tarçın, bal ve hindistan cevizi yağı. Tarçın ve bal mutfağımızda bulunan temel malzemelerden. Hindistan cevizi yağı ise artık birçok aktarda ve hatta marketlerde bile bulunabiliyor.

Burada dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. Iki çeşit tarçın vardır: Seylan ve Kasia. Kullanacağımız tarçın Seylan tarçını olursa çok daha faydalı olacaktır. Kan şekerini dengeleyen gerçek tarçın Seylan tarçınıdır.

Hindistan cevizi yağı ise soğuk sıkım olmalı. Bunu “cold press” ifadesiyle kavanozun üzerinde görebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı vücudumuzda kilo olarak depolanmayan, direkt olarak enerjiye dönüştürülen sağlıklı bir yağdır. Bu yüzden sadece bu karışımda değil, birçok farklı şekilde mutfağınızda kullanabilirsiniz.

jar of honey with honeycomb on wooden table

Bal ise katkı maddelerinden uzak, tamamen doğal, organik bir bal olmalı. Böyle bir balın ölümden başka her şeye çare olduğu söylenir zaten.

Gelelim mucize karışımımıza! 1 yemek kaşığı tarçın, 3/4 bardak hindistan cevizi yağı ve 1/2 bardak organik balı homojen bir karışım olana kadar karıştırıyoruz. Bu karışımı hava geçirmeyen bir kapta saklayabiliriz. Ve sabah kahvemize 1 çay kaşığı kadar ekliyoruz.

Afiyet olsun….

Zayıflatan Kahve Olur Mu?

Zayıflatan Kahve Olur Mu?
0

Editor Rating

Bir Cevap Yazın